szkoła

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Re: szkoła

04 sie 2008 10:55

czytam "czekam na cpr..." cpr wydaje komuna(zolta karte) a pozwolenie na pobyt i prace w danii urzad emigracyjny(nadaje numer obcokrajowcy,dla osob nie pracujacych,na podstawie ktorego komuna wydaje cpr) wiec tam gdzie skladales te papiry na pozwolenia tam i otrzymujesz zaswiadczenie ze czekasz na nie, na policji mozesz otrzymac takie zaswiadczenie jezeli mieszkasz poza granicami miasta.osoba pracujaca sklada papiry w skat i czeka na tymczasowy cpr okolo 2 tygodni pozniej trzeba zlozyc dokumenty na pobyt i prace, no chyba ze pacujesz mniej niz 3 miesiaca w danii to dokumenty na pobyt nie potrzebne i zolta karta tez nie.pozdrawiam
ghost
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

04 sie 2008 19:10

witam ja swoich dwoch synow zapisywalem w styczniu tego roku a przebiegalo to tak poszedlem do swojej komuny tam nadali dla synow cpr numer czasowy bo czekalem na metryki urodzenia z polski oraz akt slubu to jest niezbedne do biura emigr tam trzeba pujsc wraz z malzonkiem chyba ze jest sie po rozwodzie po zgloszeniu w komunie czeka sie dwa lub trzy dni na zawiadomienie kiedy odbedzie sie spodkanie w szkole do ktorej beda uczeszczac dzieci ja mialem przytym tlumacza jesli sa problemy z jezykiem dunskim lub angielskim i tez musza byc oboje rodzice a co do szkoly polskiej to z tego co mi powiedziano jest taka szkola ale nie dla dzieci ktore tu przyjezdzaja a dla tych ktore sa tu urodzone i rodzice chca zeby uczyly sie j polskigo a taka szkola jest Helerup pozdrawiam
piecia
Posty:8
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

04 sie 2008 22:44

No wlasnie, o tej szkole opisalam powyzej - nauka odbywa sie tylko w soboty.
:) chili
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

05 sie 2008 09:50

jestem bardzo wdzieczna za wszelkie ifnormacje ,w tej sprawie :P sa nam bardzo przydatne .z gory dziekuje . :!:
sylwa
Posty:38
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

05 sie 2008 14:46

mam jeszcze pytanie to znaczy ,ze moje dzieci beda dopiero przyjete do szkoly po jakims czasie :?: ,bo nie rozumiem tego ,my przyjezdzamy juz w sobote a w poniedzialek chcemy isc juz do komuny w sprawie szkloy dla chlopcow ,ile to bedzie trwalo .jezeli juz wzystkie papiery mam zlozone na cpr .
sylwa
Posty:38
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

05 sie 2008 14:59

dzieci moga zaczac chodzic do szkoly od zaraz bez CPR (ten dostaniecie w miedzyczasie). Komuna napewno Wam wytlumaczy co i jak.
:)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

05 sie 2008 18:19

bardzo dziekuje za pomocne rady ,jestesmy bardzo wdzieczni za pomoc :lol: jezeli zajdzie potrzeba to sie zwroce o pomoc ,jak juz bedziemy na miejscu i zaczniemy wszystko zalatwiac ,z gory bardzo dziekujemy :P
sylwa
Posty:38
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

05 sie 2008 18:49

najlepiej zwrocic sie odrazu do komuny w ktorej jestescie zameldowani a tam was juz poprowadza jesli bedzie potszeba to wezma tlumacza na ich koszt powodzenia
piecia
Posty:8
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

05 sie 2008 21:26

napewno bedzie nam potrzebne ,ja osobiscie bardzo sie boje jak sobie damy rade ,a zwlaszcza jak zaklimatyzuja sie moi chlopcy :?: dziekuje za pomoc :!: napewno jeszcze bede jej potrzebowala ,ale wiem ze moge liczyc na wasze podpowiedzi . :P dziekuje i pozdrawiam
sylwa
Posty:38
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: szkoła

06 sie 2008 17:49

moi synowie sa w wieku 15 13 lat tez narazie niemaja tak kolegow przewaznie sa w domu i widze ze tesknia za kolegami ale mysle ze z czasem sie to zmieni jak lepiej naucza sie jezyka jesli bedziecie w dani mozemy sie kiedys umowic na spotkanie my mieszkamy taastrup to jest pociagiem 20 minu jazdy z kopenhagi clopaki mogli by sobie porozmawiac pozdrawiam
piecia
Posty:8
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości