Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

20 sie 2008 18:29

Witam!
Jestesmy malżenstwem ślub bralismy w Danii, moj mąż posiada pobyt stały i mapracę w Danii ja jestem natomiast osobą bezrobotna w tej chwili.Posiadam ponbyt tymczasowy, nasze dziecko urodzilo sie w Danii. W zwiazku z tym moje pytanie czy jesli wyjade do Polski z dzieckiem (podejmę pracę dalszą w firmie ktorej dotychczas pracowalam) czy moj mąż otrzyma dodatek za rozłąkę jesli ma pobyt stały jest na 41% podatku??
neografka
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Farum, Kopenhaga
Kontaktowanie:

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

20 sie 2008 19:45

Naturalnie, ze maz dostanie pieniadze od SKAT'u za rozlake z Wami (ok. 630,- kr. za dzien + ewt. zwrot za przejazd/przelot - jesli bedzie mial zachowane bilety). Tylko bedzie musial przedstawic stale miejsce zamieszkania (po angielsku lub dunsku) w Polsce.
Oraz dziecko dostanie zasilek, tylko jak mówilam innym, musicie przedstawic w komunie od kiedy maz tu pracuje i czy dziecko bedzie dostawalo zasilek w Polsce.
:)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

20 sie 2008 20:20

Tylko ze on ma adres wlasnie tutaj w Danii, ja mam jak na razie pobyt tymczasowy. Lepiej dla mnie by bylo jesli wrocilabym do polski przynajmniej na razie i tam kontynuowala prace, jesli jestem tu bezrobotna. I wlasnie nie wiem jesli on ma pobyt staly staly meldunek tutaj to czy ja z dieckiem moglabym wyjechac do pracy w polsce
neografka
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Farum, Kopenhaga
Kontaktowanie:

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

20 sie 2008 21:43

mam pytanie do neografki o slub w danii ,chcialbym sie pobrac tu w danii radzono mi zebym wziela go w konsulacie polskim ,chcialbym sie dowiedziec jak ty to zrobilas moze mi cos doradzisz gdzie jest lepiej?
Awatar użytkownika
sara
Posty:47
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

20 sie 2008 22:13

jesli twoj wybranek jest dunczykiem lub posiada pobyt staly to lepiej wziasc w dunskim urzedzie, w konsulacie strasznie duzo zamieszm ania ze wszystkim :-)
neografka
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Farum, Kopenhaga
Kontaktowanie:

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

21 sie 2008 13:52

Do neografka:
moze podalabys czy maz jest dunczykiem, czy polakiem. Bo jesli polakiem, to tez moze miec miejsce stalego zamieszkania w Polsce - skads w koncu tu przyjechal. Wtedy to dostanie pieniadze za rozlake, a Ty mozesz wyjechac.
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

21 sie 2008 15:58

"rozlakowe " wyplacane przez pierwsze 2 lata jak ty jestes tutaj moze miec wieksza kwote zwolniona od podatku na ciebie i dodatki z komuny na mieszkanie i rodzine:)POzdrawiam
ghost
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

21 sie 2008 16:03

On jest Polakiem ale mieskzka w danii od 10 lat.
neografka
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Farum, Kopenhaga
Kontaktowanie:

Re: Żona w Polsce i dziecko a pobyt stały małzonka

21 sie 2008 18:41

To zapewne nie dostanie rozlakowego, tylko zasilek na dziecko. Predzej Ty dostaniesz w Polsce za siebie.
Ale dla pewnosci zapytajcie w komunie.
:) chili
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości