prosze o informacje/ RODZINA

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
prosze o informacje/ RODZINA

11 wrz 2008 18:14

Witam mam pytanie. Czy może Mi ktoś udzielić informacji na następujący temat:

Ojciec Mojego dziecka pracuję w Dani - nie jesteśmy po ślubie.On chce abyśmy do niego pojechali,dziecko nosi jego nazwisko. Chciałabym się dowiedzieć czy opłaca Nam się brać ślub czy też żyć w konkubinacie chodzi o zasiłek rodzinny i wszelaką pomoc finansową...
malutka00
Posty:10
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: prosze o informacje/ RODZINA

11 wrz 2008 18:53

Decyzja zalezy wylacznie od Was -- konkubinaty w Danii sa traktowane na takich samych zasadach, jak malzenstwa.
"Bo to, co nas podnieca, to sie nazywa kasa."
Krystynka
Posty:49
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:stoleczna

Re: prosze o informacje/ RODZINA

11 wrz 2008 20:18

hmmm,czyli nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o zasiłki i dodatki?dzieki za odpowiedz
malutka00
Posty:10
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: prosze o informacje/ RODZINA

11 wrz 2008 23:00

jast taki malutki szczegol... chcac starac sie o pobyt tutaj (Twoj facet go ma) to przy skladaniu wniosku kazda osoba ktora go sklada musi posiadac dokument ktory laczy ja z osoba majaca tutaj prawo pobytu... co do Waszego dziecka to nie ma problemu... jest akt urodzenia... natomiast z Toba moze byc problem gdyz nie jestescie malzenstwem... do wniosku musisz dolaczyc akt zawarcia malzenstwa (jezeli jestescie malzenstwem) lub potwierdzenie ze zyjecie w konkubinacie... jak wiadomo w Polsce nie ma czegos takiego jak konkubinat i zaden urzad nie wystawi Tobie zadnego zaswiadczenia

Co do zasilku rodzinnego to nie musicie przebywac w Danii... wystarczy ze ojciec dziecka pracuje... pozostala pomoc finansowa np. doplata do czynszu (jezeli wynajmujecie mieszkanie) to lepiej zebyscie byli tutaj wszyscy razem

poczytaj "bringing your family" na http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_t ... states.htm
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: prosze o informacje/ RODZINA

13 wrz 2008 21:42

Dziękuje bardzo za odpowiedz:)pozdrawiam
malutka00
Posty:10
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości