Jak odzyskac pieniądze na wakacje??

Jak odzyskac pieniądze na wakacje??

25 wrz 2009 21:23

Jak odzyskac pieniądze na wakacje??pracodawca mnie oszukal i nie wpłacił mi pieniędzy na wakacje ....Moze ktoś wie jak je odzyskać, albo chociasz poda mi nr tel do jakiegoś Polaka pracującego w związkach zawodowych??? :roll:
Piotrasek
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Jak odzyskac pieniądze na wakacje??

30 wrz 2009 15:54

Pracodawca nie wypłaca pieniędzy na urlop. Od każdej pensji potrącana jest pewna kwota feriepenge. Pracodawca (w podobny sposób jak twój podatek) wpłaca to na feriekonto. Jak idziesz na urlop, wypełniasz wniosek i pieniądze są ci wypłacane z Feriekonto. Największy problem jest taki, że musisz doczytać trochę w internecie jak funkcjonuje Feriekonto. Może akurat wszystko jest ok :lol:

Sprawdź na kwitach wypłat, czy pracodawca potrącał kwoty na Feriekonto. Jeżeli pracujesz legalnie, to musiał!! U dołu kwitów wypłat podawane są zazwyczaj kwoty narastająco od początku roku. Sprawdź, jakie są podane kwoty w rubryce Feriepenge. Jeżeli są, to te pieniądze są twoje, nawet jeśli pracodawca nie wpłacił ich na Feriekonto.

Jeżeli masz jakąś korespondencję z FERIEKONTO, w górnej części po prawej powinien znajdować się kod dostępu do strony internetowej, gdzie stan konta można sprawdzić on line.

Przede wszystkim dowiedz się więcej o feriepenge od znajomych / z internetu.
Tłum. przysięgły j. duńskiego
www.dwulat.com
Andyandy
Posty:115
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Jak odzyskac pieniądze na wakacje??

30 wrz 2009 17:40

Istnieje jeszcze system ferie med løn.Wtedy pracodawca nie wplaca pieniedzy na feriekonto tylko udziela 5 tygodn platnego urlopu.wtedy jestes na urlopie i otrzymujesz normalna pensje.
BBB
Posty:52
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Jak odzyskac pieniądze na wakacje??

30 wrz 2009 22:18

Tak zgadza się..
-od kazdej zarobionej korony nalezy sie 12,5% na wakacje(ferie)
-jest strona feri-napisałem tam i wpłacili mi kase, tylko jest jeden problem dostałem tylko około 1/5 tego co mi się należy...
miedzy czasie dowiedizłem się ze mojego pracowawce-pośrednika opisują duńskie gazety że oszukuje ludzi na wyplatach i na owych feriach
W TYM TKWI CAŁY SZKOPUŁ
JAK MOZNA ROZWIAZAC TAKI PROBLEM -z dorego zródła wiem ze mozna przez zwiazki zawodowe nawet jesli się do nich nie zapisałeś wystarczy zapłacic 10 % od odzyskanej kwoty...
może ktoś ma nr do kogoś ze ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH najlepiej Polak ale nie koniecznie....
PS bo ja juz jestem w POLSCE
Piotrasek
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Pomocy!!!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości