Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

24 lis 2010 21:06

Powodem zakazu była przekroczona prędkość o prawie 100%, ale granicy 100% nie przekroczono. Policjant wymierzył karę, po czym stwierdził że jeszcze będzie to oddane na komisję i tam zdecydują czy zakaz będzie zastosowany. Równocześnie mówił, że wg niego nie powinno dojść do orzeczenia zakazu. Czy w związku z tym można wnioskować że są jakieś podstawy do odwołania i jest szansa że zakaz zostanie anulowany? Jest jeszcze czas na odwołanie, dokumenty przyszły pocztą i jeszcze nie są odesłane. Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji? Co robić?
kedziorekkk
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

25 lis 2010 10:48

Niestety nie masz szans.Jesli masz dunskie prawo, jazdy bedziesz musial ponownie zdawac egzamin plus spory mandat.
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

25 lis 2010 13:19

Polskie prawo jazdy, mandat musiał być zapłacony odrazu i ten policjant sugerował że dopiero za trzecim razem przy takim przekroczeniu jest zakaz. Policjant nie odebrał prawa jazdy - czy w związku z tym trzeba je dać policji duńskiej? Czy będą jakieś konsekwencje w Polsce lub w pozostałych krajach UE z tego powodu?
kedziorekkk
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

25 lis 2010 13:47

Jesli nie zarzadaja lepiej nie oddawac.Nie jest pewne czy Polska ma podpisane umowy z Dania!
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

06 lut 2011 20:18

a możesz napisać w jakich okolicznościach miało miejsce to przekroczenie prędkości?czyli czy to miasto,autostrada,o jakim rzedzie prędkości mówimy?

mnie 2tyg temu łapneli przy 175 na ograniczeniu do 130 na autostradzie.czyli przekroczenie o 35%.właśnie czekam na rozwój sytuacji ale policjantka mówiła że mogą mi zabrać prawko.z drugiej strony dostałem odpowiedź od przedstawiciela komendy głównej policji w kbh który twierdzi że prawko straciłbym jakbym przekroczył 200.
daj znać,takie sprawy trzeba porównywać.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
asvejle
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

15 mar 2011 12:00

W Polsce mozecie sobie jezdzic ile fabryka da. Tutaj musicie balwanki pamietac, ze prawo jest prawem. Przekraczajac 100% predkosc musisz pamietac, ze nie jestes sam na autostradzie. Jak sam sie rozwalisz to zejdzie ci powietrze z pustego lba i tyla. Ale pamietaj, ze mozesz zrobic balwanku krzywde innym. Powinni wam pozabierac takze samochody. Nad dunskim parlamentem jest napis: "Prawo jest po to by go przestrzegac" i jako goscie w tym kraju musicie o tym pamietac!!!!
hans
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakaz prowadzenia na 3 lata - prędkość

02 kwie 2011 00:38

witam u mnie było 86km/h na 50 dozwolonych grzywna 2500kr i 3lata zakaz prowadzenia tylko w Danii, prawko polskie odesłali mi do polski do warszawy(wytwórnia papierow wartościowych) a z warszawy do mojego wydziału komunikacji,poczym zostalo mi oddane ale musialem podpisać dokument gdzie zostało mi przetłumaczone na jezyk polski ze moje prawo jazdy jest nie wazne w danii na okres 3 lat. Żeby uniknąć kary zakazu prowadzenia dostałem po jakims czasie propozycje podjecia rgzaminu ustnego i praktycznego ale tego nie zrobiłem
bartoszkbh
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Pomocy!!!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości