RUT pomocy

RUT pomocy

31 mar 2011 09:26

Chciałam zapytać co to dokładnie jest rut w dani czy jeżeli się zarejestruje odprowadzam jakieś odpłaty do czego wogole to jest potrzebne? możne mi ktoś to wyjaśnic?
MISKAkinia
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: RUT pomocy

31 mar 2011 10:08

tu jes wszystko
https://archprod.service.eogs.dk/rut2/f ... rameter=pl

Dlaczego zagraniczne zakłady pracy mają być zarejestrowane w RUT?
Powodem tego jest umożliwienie duńskim władzom dokonywanie kontroli nad zagranicznymi zakładami pracy pod względem n.p. bezpieczeństwa pracy i kwestii podatkowych. A to dlatego, że zagraniczne zakłady pracy, wykonywując pracę na terenie Danii, są zobowiązane do podporządkowania się tym samym przepisom jak i duńskie zakłady pracy.

i zobacz tu.. :D


W przypadku gdybym zgłosił zagraniczną firmę, którą podejrzewam że nie dokonała rejestracji w RUT, czy mogę mieć pewność, że Urząd Inspekcji Pracy (Arbejdstilsynet) ruszy na inspekcję?
Każde zgłoszenie dokonane przez obywateli, zakłady pracy i.t.p. jest priorytowane do inspekcji.


hehe i tu dobre...

Co mogę zrobić, jeżeli mam podejrzenie że zagraniczna firma nie jest zarejestrowana w RUT?
Obywatele, zakłady pracy i.t.p. mogą wysłać elektroniczny donos do Urzędu Inspekcji Pracy (Arbejdstilsynet)
Mogą także zadzwonić lub napisać do Urzędu Inspekcji Pracy
Nie udzielam sie prywatnie.
varszafiak
Posty:281
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:København

Re: RUT pomocy

31 mar 2011 17:01

tak to wiem ale chodzi mi o to jeżeli ja mam firmę w Polsce i tu odprowadzam podatek czy w dani tez będę musiał jakiś podatek odprowadzać ? i ile procent? jeżeli oczywiście się zarejestruje ten rut.
MISKAkinia
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: RUT pomocy

02 kwie 2011 19:56

RUT nie ma bezpośrednio nic wspólnego z podatkami. Do pewnego czasu trzeba było się rejestrować tylko w przypadku wysyłania do Danii pracowników. Obecnie muszą to też robić firmy jednoosobowe.

Co do podatków, to w przypadku polskiej firmy świadczącej usługi w Danii, należy tylko zarejestrować się na potrzeby VAT (moms) i rozliczać ten podatek.
Tłum. przysięgły j. duńskiego
www.dwulat.com
Andyandy
Posty:115
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: RUT pomocy

06 kwie 2011 15:56

witajcie czyli mając w Polsce firmę jedno osobową muszę ją zgłosić do RUT a co z vat-em zgłaszam się do SKAT-u i rozliczam sie w Danni czy płacę go w Polsce
robercik
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: RUT pomocy

06 kwie 2011 17:50

Najprościej wyjaśnić tak: VAT w koronach z faktur wystawionych za usługi świadczone w Danii + VAT z faktur kosztowych w koronach rozliczasz w Danii, a to co w złotówkach (usługi na terenie Polski) - to w Polsce.
Tłum. przysięgły j. duńskiego
www.dwulat.com
Andyandy
Posty:115
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: RUT pomocy

06 kwie 2011 20:50

a vat od usług naprawy czy też remontu samochodów ile wynosi
robercik
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: RUT pomocy

10 kwie 2011 12:24

a jak nie jestem vatowcem to czy jest możliwość wystawic zwykły rachunek duńskiej firmie będącej vatowcem? dodam ,że wykonywałbym usługi swoje np.co drógi miesiąc
robercik
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Pomocy!!!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości