Kilka pytań odnośnie CPR i pierwszych kroków w DK

Kilka pytań odnośnie CPR i pierwszych kroków w DK

05 sie 2014 13:55

Witam wszystkich,zwracam się do Was z prośbą o kilka podpowiedzi związanych z załatwianiem formalności dla nowo przyjezdnej osoby do DK,sam mieszkam i pracuje tutaj od kilku lat ale z uwagi na to że na bierząco nie śledze procedur,a wiadomo że zmieniło się to z biegiem czasu.
Tak więc pierwsze co chciałbym wiedzieć to czy osoba ubiegająca się o nr CPR musi być osobiście w komunne,zaznacze tylko że pozwolenie na pobyt(Statsforvaltningen) udało nam się załatwić ok. dwóch tygodni temu,wtedy osoba ta była na kilka dni u mnie,teraz jeśli musi być osobiście w komunne to wiadomo wiąże się to z kosztami a czekać na wydanie trzeba jakieś 3 tygodnie więc żadnych innych kroków w tym czasie też nie można poczynić,chyba że jestem w błędzie?
Czy jest więc możliwość żebym to ja,powiedzmy za pośrednictwem pełnomocnictwa,mógł w jego imieniu wystąpić o nadanie CPR??
Będą potrzebne jakieś dokumenty potwierdzające tożsamość jeśli byłoby to możliwe?
To w zasadzie najważniejsze na tę chwilę ale również chciałbym zapytać co w następnej kolejności należałoby załatwić?Meldunek?Kartę podatkową?żółtą kartę?z pracą nie powinno być problemu bo w tej kwestii jestem ugadany z szefostwem w swojej firmie,ale wiadomo warunki formalne muszą być spełnione.
A i jeszcze jedno,czy jest jakiś określony czas na zgłoszenie się z pozwoleniem na pobyt do komunne?ma ono termin ważności?

Z góry dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Cruzz
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Pomocy!!!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości