SKAT

SKAT

10 sie 2015 21:00

Gdy byłam w International House w Cph nie miałam wszystkich wymaganych dokumentów do wyrobienia CPR, więc najpierw wyrobili mi TAX - card, a tydzień później resztę. Moja umowa o pracę jest na razie tylko na trzy próbne miesiące i nie zawiera liczby godzin, które wypracowuję w miesiącu, toteż dali mi FRIKORT, a podatek wyznaczyli na 8% przy czym mam określoną kwotę do zarobienia na ten właśnie procent. Zastanawiam się co potem? W przyszłym miesiącu już zabiorą mi na 37% czy 59%? Szefowa mówi, że moja umowa nie jest "sezonowa" więc powinnam ten FRIKORT zmienić i już płacić wyższy podatek, bo potem mogę dużo zwrócić. Inni twierdzą, że jak już zarobię określoną kwotę na 8% wszystko samo się unormuje więc mam "korzystać". Na TAX który przyszedł z International House mam również zły adres zameldowania ( nie miałam jeszcze CPR więc adres z Polski) i to również chciałabym zmienić, ale nie chcę sama grzebać w sprawach skatu. Co robić? Potrzebuję księgowej? Ile trzeba liczyć na skorzystanie z takowych usług? Jestem nowa, proszę o pomoc :)
wojtek20
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Pomocy!!!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości