spozniony

spozniony

28 wrz 2008 21:56

Witam wszystkich
przeczytalem odpowiedz chili z dnia 13 lipca odnosnie tzw podwojnego zameldowania. pracuje tu prawie 3 lata i cos kiedys slyszalem o czyms takim ale nikt mi nie mogl tego dokladnie sprecyzowac. pytalem mojego pracodawcy ale on tylko wytrzeszczyl oczy, wiec dalem sobie z tym spokoj myslac ze ktos sobie zartuje. nie mialem skad czerpac wiadomosci bo nie mialem wczesniej internetu. mam pytanie czy moge jeszcze z tym cos zrobic tzn czy prawo tutaj dziala wstecz oraz czy placac mniejszy podatek nie wplynie to na przyszla emeryture i lata pracy, bo jak pamietam to mowili mi ze jesli dostane zwrot[ chodzi caly czas o dwa meldunki PL i DK] to te lata pracy nie beda mi sie liczyly ani do emerytury ani do ciaglosci lat pracy, oraz czy trzeba doplacac roznice w Polsce. Z gory dziekuje :lol:
malpka
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: spozniony

30 wrz 2008 23:22

Czy to ze mam meldunek w pl i tu przebywam czasowo kontrakt czasowy mam okreslony fradrag a po wyzej tej kwoty :o place podatki to oznacza ze nie mam liczonego to moj emerytury :ugeek:
parywa
Posty:12
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: spozniony

01 paź 2008 18:05

Do malpka:
powinienes przedstawic poswiadczenie z urzedu meldunkowego (przetlumaczone na angielski) z Polski, o stalym miejscu zameldowania. Zaniesc to do SKAT'u i wtedy to rozlicza sie z Toba byc moze za cale 3 lata. Jak pisalam wczesniej za kazdy dzien pracy w Danii, nalezy sie 629,- kr. (w tym roku), ale najprawdopodobniej tylko przez pierwsze 12 miesiecy.

Jezeli chodzi o emeryture, to zapewne wplaca Ci na to pracodawca do ATP (fundusz emerytalny), tak powinno to byc zaznaczone na Twym odcinku wyplaty.
ATP moze wyplacic zebrana kwote emerytalna (minus 60% odchodzace dla panstwa) w momencie wyjazdu do Polski, ale wtedy to, nie ma sie juz nic na ich koncie w momencie wieku emerytalnym. Natomiast jezeli pieniadze beda lezaly do wieku emerytalnego, wiec mozna je wtedy odebrac, ale równiez pomniejszone o 60%.

:)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Pomocy!!!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości