Tłumaczenie

Pomoc w prostych tłumaczeniach zwrotów i słówek.
Tłumaczenie

11 lut 2010 17:55

Cześć.
Może mi ktoś pomóc z interpretacją słowa
Jeg ønsker
- czy to moge przetłumaczyć sobie jako: ja życzę sobie??
- czy jest jakieś onne tłumaczenie
z góry dziękuje
bartek393
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Tłumaczenie

14 lut 2010 12:57

oraz, jaka jest kolejnośc przy budowaniu zdań: w czasie przyszłym, teraźniejszym i przeszłym jak i pytającym, mógłbym prosić o przykłady :))) dziekuje
bartek393
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Tłumaczenie

14 lut 2010 13:13

ønsker oznacza zyczyc, jesli chcesz powiedziec, ze zyczysz sobie, musisz dodac zaimek zwrotny:
jeg ønsker mig
du ønsker dig
hun ønsker sig

ale "ja zycze tobie wszystkiego najlepszego": jeg ønsker dig alle bedste fremover.

Nie bardzo rozumiem pytanie o budowe zdan. Normalnie zdanie sklada sie z podmiotu, orzeczenia i reszty, niezaleznie od czasu. Przy okazji, czasu przyszlego w dunskim nie ma, juz Ci to pisalem poprzednio, wyraza sie to innymi formami, m.in. przy pomocy "skal".

Co do budowy, rozpatrzmy ja na przykladzie zdania "Ja uwielbiam pomidory".

Jeg elsker tomater. Jesli dookreslasz dopelnienie, to oczywiscie wchodzi to miedzy czasownik a dopelnienie, czyli:
Jeg elsker store, røde tomater. (duze, czerwone)
Jeg elsker tomater meget. (bardzo)
Jeg elsker tomater, især om sommeren. (zwlaszcza w lecie).
Jeg elsker ikke tomater. (przeczenie)

Pytanie tworzy sie tez prosto:
Hvad elsker du?
Socjopatia - zaburzenie osobowości podobne do psychopatii, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm moralnych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.
socjopata
Posty:161
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:stolyca

Re: Tłumaczenie

15 lut 2010 19:47

dzięki socjopata :-))
w razie kolejnych nie jasności ;-)) dam Ci znac :-)))
bartek393
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Tłumaczenie

16 lut 2010 18:34

Jakby mnie zbanowali, pisz na gg:
8973031
Socjopatia - zaburzenie osobowości podobne do psychopatii, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm moralnych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.
socjopata
Posty:161
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:stolyca

Wróć do „Tłumaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości