uprzejmy sasiad wystawil mi info, kto pomoze?

Pomoc w prostych tłumaczeniach zwrotów i słówek.
uprzejmy sasiad wystawil mi info, kto pomoze?

26 mar 2010 12:27

przetlumaczylam w google ale nie jest zrozumiale, czy ktos pomoze przetlumaczyc?

ER VARMEN GRATIS DESÆRRE NEJ


vi har normalt en temperatur her i gangen på ca 16 grader on vinten når temperaturen ligger på ca 0 grader udenfor og hvor kommer varmen så fra den kommer fra de 3 lejligheder som ligger her ud til gangen og der kommer varme fra varmerørerne og fra den varme vandhane som ikke er isoleret fra lejligheden til højre afgiver ca 55 af varme og den mf. afgiver ca 35 og den tv. afgiver ca 10
vi ved fra tidligere da det blev undersøgt at hvis vinduet står åbent i 12 timer og ved ca 0 garder udenfor så koster det ca 70 kroner pr dag i varmetab. det giver ca 2000 kr pr. måned hvis vinduet står åben da natten er koldere og hvem skal betale for det det skal vel den som bevist lukker varmen ud. myndighederne anbefaler max 10 min udluftning pr dag
Awatar użytkownika
lala7991
Posty:13
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: uprzejmy sasiad wystawil mi info, kto pomoze?

27 mar 2010 17:40

CZY OGRZEWANIE JEST ZA DARMO - NIESTETY NIE
zazwyczaj na korytarzu mamy 16 stopni zimą, kiedy na zewnątrz jest ok 0 stopni, a ciepło dociera z 3 mieszkań, które znajdują się przy korytarzu oraz z rur grzewczych, a także kranu/zaworu ciepłej wody, który nie jest zaizolowany. Z mieszkania po prawej dociera ok 55% ciepła, środkowego 35%, z po lewej 10%.
Z doświadczenia wiemy, gdyż to zbadaliśmy, że w przypadku gdy okno otwarte jest przez 12 h, a na zawnątrz jest 0 stopni, wówczas strata ciepła kosztuje 70 kr./dziennie. To daje ok. 2000 kr./mies. Jeżeli okno otwarte jest w nocy, a noce są chłodniejsze, kto powinien za to zapłacić ? Chyba ten, kto świadomie wypuszcza ciepło. Władze zalecają maks. 10 min. wietrzenia dziennie.
Tłum. przysięgły j. duńskiego
www.dwulat.com
Andyandy
Posty:115
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: uprzejmy sasiad wystawil mi info, kto pomoze?

28 mar 2010 10:29

ok dzięki serdeczne
Awatar użytkownika
lala7991
Posty:13
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Tłumaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości