kredyt na mieszkanie

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Re: kredyt na mieszkanie

16 cze 2009 08:29

Co ma wspolnego znajomosc w komunie a mieszkanie wlasnosciowe!.
Jest obecny wlasciciel mieszkania a potencjalny kupiec.
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kredyt na mieszkanie

16 cze 2009 18:55

8-) nie wiem... wiem natomiast, ze moge wziac kredyt nawet na 110% wartosci mieszkania... i nie musze miec przedplaty jesli nie chce albo nie mam... Ja chcialam tylko wiedziec jak w bankach traktuja polakow 8-) czy przypadkiem nie jest tak, ze jestem z PL i dlatego mi tak powiedzieli :roll: ale spoko, widze, ze sami do konca nie wiecie ;) Pozdrawiam
To be, or not to be... Thats is the question...
to ja
Posty:39
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: kredyt na mieszkanie

16 cze 2009 22:47

Kupilam dom w ubieglym roku...wiec troszke sie na tym temacie znam :-)
Owszem jesli znajdziesz chetny bank który pozyczy na 110 % wartosci - ale na jakie oprocentowanie i splaty? Przeciez bank tez musi miec zabezpieczenie swoich pieniedzy :-)

Najtanszy i najczesciej uzywany sposób to 80% z realkreditinstitut/kredititforning, tutaj 30 letnia pozyczka kosztuje okolo 6%, mozna taniej ale jest to tzv. flexlån gdzie zna sie oprocentowanie na tylko np. 1 rok, w tej chwili te pozyczki sa najnizej oprocentowane ale i najbardziej ryzykowne.
reszta tzn. 20% ceny pokrywa sie przedplata - najczesciej wlasne oszczednosci - i normalna pozyczka bankowa na okolo 10% i 10 lat.
Tu sa ogólne informacje odnosnie kupna i finansowania
http://www.boligejer.dk/finansiering_af_boligen
A tu mozna zobaczyc rózne typy finansowania
http://www.realkreditraadet.dk/Default.aspx?ID=292
nordlys
Posty:56
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kredyt na mieszkanie

17 cze 2009 14:27

Może zbrzmi to dziwnie, ale myślę że jest to problem. Miałem też doświadczenia z Danske Bank pare lat temu i chcieli odmnie 10 tyś. zaświadczeń, żyrantów itp. Żadko się zdaża aby duńczyk miał takie schody przy kupnie mieszkania, znam takich co dostawali to na piękne oczy...
Oficjalnie bank ma prawo się zabezpieczyć i być ostrożnym, ale wydaje mi się że gdzieś tu jest ukryta dyskryminacja, czy ze strony instytucji finansowych, czy durnia który cię obsługuje bo wiedzie ci się lepiej niż jemu i cię udupi.
jan
Posty:83
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

kredyt na mieszkanie

17 cze 2009 15:00

Sprawa jest bardzo prosta i logiczna.Otorz banki jak ktos wczesniej trafnie zauwazyl to nie instytucje harytatywne,wiec sa nastawione na zysk.Poniewaz udzielaja takich kredytow od lat ,to jak nikt inny maja doswiadczenie w badaniu ryzyka kredytu. Przyznanie kredytu obcokrajowcowi wiaze sie z podwojnym ryzykiem.Piewsze to ryzyko czysto ekonomiczne jak utrata pracy i trudnosci w znalezieniu drugiej pracy.Natomiast drugie ryzyko jest takie ze ktos moze stwierdzic ze wlasciwie to chcialby juz wrocic do kraju i wyjezdza pozostawiajac mieszkanie i caly kredyt bankowi.Nie ma problemu jesli taka sytuacja zaistnieje incydentalnie,ale gdy wystapi masowo to dojdzie do podobnego kryzysu bankowego jak w USA.Mysle ,ze te obawy sa uzasadnione z czysto ekonomicznego punktu widzenia.Instytucje nastawione na zysk nie kieruja sie rasizmem tylko zyskiem.

Pozdrawiam.
dunczykkk
Posty:50
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kredyt na mieszkanie

18 cze 2009 19:41

:roll: kurczaki...
To be, or not to be... Thats is the question...
to ja
Posty:39
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: kredyt na mieszkanie

19 cze 2009 01:39

misiac temu kupilem mieszkanie za 1milion. i powiem było łatwiej je kupic niż cokolwiek w polsce na raty, tylko trzeba niestety miec cos odlozone na koncie i w miare cos zarobiac.
xxkarolxx
Posty:8
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kredyt na mieszkanie

23 cze 2009 15:45

:D a ja juz kupilam... dostalam kredyt, zero oszczednosci na koncie i do tego sama z dzieckiem. I co na to powiecie??? w ogole niektorzy z was nie mieli pojecia o czym pisza. Pozdrawiam 8-)
To be, or not to be... Thats is the question...
to ja
Posty:39
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

kredyt na mieszkanie

23 cze 2009 17:33

Gratulacje!!!!!!!!!

Tylko ze narazie jeszcze nie kupilas,a zalatwilas kredyt.Kupisz dopiero wtedy jak zaplacisz ostatnia rate kredytu czego Ci z calego serca zycze,wiec powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dunczykkk
Posty:50
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kredyt na mieszkanie

23 cze 2009 20:33

:D tak czy inaczej, moga mnie cmoknac w pompke :mrgreen: od zadnych komun nic nie musze zebrac, sama sobie poradzilam i jestem zaj....e z siebie dumna :P i do tego znalazlam druga prace i ogolnie jest gitara... Tylko jakiegos fajnego faceta teraz musze znalezc ;) Pozdrawiam parowy.
To be, or not to be... Thats is the question...
to ja
Posty:39
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości