zawyżony metraż

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
zawyżony metraż

23 sie 2009 21:20

witam , wynająłem mieszkanie z lejerbo w kolding . na umowie mam 79 metrów , jednak mieszkanie wydawało mi się mniejsze , dlatego zmierzyłem je całe . po zmierzeniu wyszło 54 , 5 m2 , łącznie z balkonem . poradżcie mi co powinienem w tej sprawie zrobic , mieszkanie jest ok jednak dlaczego mam płacic 5000 za 54 m2 skoro na umowie jest 79m2
krisss
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: zawyżony metraż

23 sie 2009 22:24

W komunalnym borgerservice zapytaj gdzie mozesz zobaczyc rysunki twojego mieszkania (w archiwum miejskim sa szczegolowe rysunki wszystkich budynkow w kazdym miescie) po ogladnieciu rysunku bedziesz wszystko wiedzial.Gdy bedziesz mial dalsze klopoty zwroc sie do huslejenævn (instytucja rozstrzygajace spory mieszkalne). Mialem dawno temu troche podobna sytuacje (niedokladne rysunki w archiwum+skosne sciany na poddaszu) zziajany huslejenævn przyszedl z miarka i obnizyl metraz o 6 m.
jamjurand
Posty:72
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: zawyżony metraż

23 sie 2009 22:34

W metaraż mieszkania wliczają, twoją cześć klatki schodowej, korytarzy w piwnicy, windy itd. u mnie brakuje 13 m2!
A, i mierzą budynek z zewnątrz!
jan
Posty:83
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: zawyżony metraż

23 sie 2009 23:22

Tu mozesz sprawdzic powierzchnie: http://www.bbr.dk
a tu opis regul pomiarow powierzchni,niestety mocna pigulka na sen: http://www.vektor.as/html/main6d.html
jamjurand
Posty:72
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: zawyżony metraż

25 sie 2009 18:26

dzięki waszym podpowiedziom dowiedziałem się że metraż liczy się zdecydowanie niż w polsce . liczą częśc wspólną tarasu ,częśc wspólną w pralni a ścian nie mierzy się od zewnątrz tylko całą grubośc ściany itp. w każdym razie jest tego dużo,podejrzewam też że procent powierzchni dachu .dzięki za pomoc , pozdrawiam
krisss
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: zawyżony metraż

27 sie 2009 18:14

Miałam taka sama sytuacje, na kontrakcie 62metry, w realu 40...troche sporo jak na uzytki wspolne typu klatka, czy piwnica. Udałam sie do wydziału technicznego w komunie, tam pokazali rysunki, pomierzyli i przyznali racje ze metraz jest zawyzony. Dostałam notatke z opisem z ktora kazano mi sie udac do wydziału zajmujacego sie tego typu sprawami. Pełna radosci ze wszystko na dobrej drodze umowiłam sie na spotkanie. Pan w komunie nawet nie przyjał mnie przy biurku tylko na korytarzu :evil: , wygłosił cała mowe pełna ironii, z ktorej wynikało ze jedyne co moge zrobic w tej sprawie to
1.napisac pismo-zazalenie na własciciela- komuna je rozpatrzy i jesli uzna ze cos jest na rzeczy przyjda sprawdzic, jeszcze raz pomierza i stwierdza czy rzeczywiscie czynsz jest za wysoki w stosuku do metrazu,
2.jesli ich decyzja bedzie sie pokrywałą z moim roszczeniem wowczas skieruja sprawe do sadu(juz nie pamietam jak sie nazywał),
3. sad w przeciagu 3 lub 4 miesiecy wyda decyzje
4. za całe postepowanie sadowe koszty pokrywam ja :!:
Pan z bananem od ucha do ucha zironizował moje oczekiwania i nawet nie spojrzał na opinie pani z technicznego, czyli w typowo dunski, miły sposob powiedział mi ze moge sie bujac :evil:
Wniosek- lepiej poszukac innego mieszkania niz bawic sie w te pisma, sady i wyroki- ja tak zrobiłam i było to najprostsze rozwiazanie ;)
marcellina26102
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: zawyżony metraż

27 sie 2009 19:05

Facet zadrwil sobie z ciebie bezczelnie, z ta sprawa zglos sie do huslejenævnet.Mozesz nawet przez telefon dostac info.
http://www.google.com/search?q=huslejen ... tartPage=1
jamjurand
Posty:72
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości