Dofinansowanie do czynszu

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Re: Adresy socjali w Kopenhadze

23 cze 2008 15:22

Moje pytanie,jak wygląda sprawa z depozytem na mieszkanie ?Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać dofinansowanie do czynszu?
hela
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Dofinansowanie do czynszu

23 cze 2008 18:26

Co do depozytu za mieszkanie to są różne wersje. Ja spotkałem się z depozytami w wysokości miesięcznego, dwumiesięcznego, trzymiesięcznego i sześciomiesięcznego czynszu. Ten 6-miesięczny to 3 miesiące depozytu i 3 miesiące na wypadek zniszczeń. Depozyty są zwracane po zakończeniu wynajmu, chyba że jest coś do zrobienia w mieszkaniu. Wtedy odciągają. Na 100% zawsze odciągną za sprzątanie mieszkania, nawet jak się samemu posprzątało przed wyprowadzką.

Co do dopłat do czynszu za mieszkanie to niestety nie wiem jakie warunki trzeba spełniać. Wiem jedynie, że przysługuje to wynajmującym mieszkanie lub posiadającym andels.
Powiem jak wyglądała moja droga. Więc najpierw poszedłem do swojego socjalu i pobrałem druk "Ansøgning om boligstøtte (boligsikring/boligydelse)". Z tym drukiem poszedłem do swojej spółdzieni, żeby wypełnili stronę pierwszą tj. informacjię dot. mieszkania. Resztę informacji wypełniałem sam tj. dochody moje i osób mieszkających w mieszaniu. Z tym wnioskiem (oraz kopiami wypłat) poszedłem do socjalu. Po jakiś 3 tygodniach przysłali list, że mi przyznają ileś tam koron miesięcznie i będą je wpłacać na moje Nemkonto.
Według mnie nie warto zastanawiać się na temat warunków tylko składać wniosek. To nic nie kosztuje.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: Dofinansowanie do czynszu

23 cze 2008 23:20

Dzięki wielkie - bardzo mi pomogłeś :)
hela
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Dofinansowanie do czynszu

24 cze 2008 08:19

Dofinansowanie do czynszu
O doplaty do czynszu moga sie starac matki samotnie wychowujace dzieci jak osoby, ktore sa na socjalu i posiadaja drogie mieszkania.
Zajac
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Dofinansowanie do czynszu

24 cze 2008 16:31

a to nie zależy od dochodów na głowę i wysokości czynszu ?? my jesteśmy kompletną rodziną i dostaliśmy prawie 2 miesiące temu. aaa... i nie korzystaliśmy do tej pory z socjalu
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: Dofinansowanie do czynszu

24 cze 2008 20:47

wlasnie na jakiej zasadzie sa rozpatrywane wnioski? jaki musi byc dochod na osobe zeby dostac dofinanssowanie? my placimy prawie 9 tys koron za mieszkanie, mieszkamy z dwojka dzieci jeszcze, czy jesli zamelduje sie u nas ktos na c/o adres mozemy sie dalej starac o dodatek?
neografka
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Farum, Kopenhaga
Kontaktowanie:

Re: Dofinansowanie do czynszu

27 cze 2008 17:05

ale czy to jest jakaś kwota odgórnie ustalona, czy uzależnione od dochodów ten dodatek do mieszkania?

ps
do zająca ja sam wychowuje dziecko, więc jak piszesz mnie sie należy, a może wiesz czy są jeszcze jakieś inne dodatki dla takiej niepełnej rodziny?
pomocy! pilnie szukam mieszkania w Skaevinge do 7000tys
Awatar użytkownika
wrobert11
Posty:34
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Skaevinge

Re: Dofinansowanie do czynszu

05 lip 2008 11:54

Mam pytanko,ile mozna dostac tego dofinansowania ???? :D
Anka
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Dofinansowanie do czynszu

12 lip 2008 19:09

Nie jest to ogólnie ustalona kwota.
Dodatek do czynszu dostaje sie w warunkach jesli jest za wysokie komorne w stosunku do ilosci m2, w zaleznosci w jakim miejscu znajduje sie mieszkanie i ile w nim mieszka zarabiajacych osób oraz ile sie zarabia.

Podam wam przelicznik, to sobie sami mozecie wyliczyc i sprawdzic czy placicie za duzo komornego, czy w granicach przyzwoitosci.
Np. czyste komorne z cieplem wynosi 9.000,- kr, a m2 jest 60.

9.000 : 60 = 150 x 12 (miesiecy) = 1800 kr. za m2

Tak wiec jest to za BARDZO duzo!
Wedlug LLO (Lejernes Lands Organisation - organizacja pomagajaca najemcom) taki metraz napewno powinien kosztowac ok. 700 do 1000 kr.
:)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Dofinansowanie do czynszu

04 sie 2008 11:38

dofinansowanie do czynszu zalezy tylko i wylacznie od waszych dochodow,ale jak wasze finansy pojda w gore to trzeba bedzie oddac to dofinansowanie,jak samotnej matce tak i ojcu wychowujacych dziecko naleza sie rodzinne ( 0-2 lata-4039 dkk,3-6 lat-3198 dkk,7-17 lat-2516 dkk kwartalnie ),børnetilskud (1139 dkk na kazde dziecko kwartalnie,1159 dkk kwartalnie na rodzine)
informacje: http://www.rk.dk/service_til_borgerne/b ... _2008.html
Børnefamilieydelse-zasilek rodzinny
Ordinært børnetilskud-podstawowy dodatek na dziecko
Ekstra børnetilskud-specjalny dodatek na dziecko
Flerbørnstilskud-dodatek na bliznieta,trojaczki i td.
Børnebidrag-alimenty
Pozdrawiam
ghost
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości