problem z telewizja

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
problem z telewizja

26 paź 2009 09:24

witam

mam problem z polska telewizja.Otóż moja agencja mieszkaniowa nie pozwala na korzystanie z anten satelitarnych(jest to w kontrakcie) niestety.probowalem z nimi rozmawiac, lecz bezskutecznie.

co mam zrobic

wyprowadzka nie wchodzi w gre z tego wzgledu ze mam tu rodzine i oboje pracujemy i to miejsce idealnie nam pasuje.

czy macie podobne problemy i jak sobie radzicie...
slyszalem o telewizji przez neta.czy ktos z Was testowal to rozwiazanie??

pozdrawiam
anaszim
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

27 paź 2009 17:50

Jest mozliwosc puszczenia sygnalu do twojego tunera-dekodera z tej samej wtyczki-gniazda co masz kablowke,musisz zadzwonic do stofy lub viasat i powinno zadzialac.A teraz uwaga cena za ta przyjemnosc to 1600 koronek,no ale satysfakcja z ogladania polskiej tv bezcenna.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

03 sty 2010 07:49

Polecam http://www.lovepol.com/index.php -sciagasz z tej strony program webtv (pierwsze 2 dni zdaje sie za darmo wiec mozna przetestowac) pozniej placisz 115 kr miesiecznie. Masz 1,2,tvn,tvn24,polonia,canal+,canal+film, canal+ sport - po polsku
Sprawdzalem wszystkie darmowe strony do ogladania polskiej tv to szajs.
Mamy zakaz zakladania anteny na budynku wiec N-ka lezy w piwnicy.
Moja dziewczyna i moja mama sa bardzo zadowolone. Jakosc nawet ok. Full Hd to nie jest ale na laptopie bardzo fajnie. Jak przerzucam obraz na 46 calowy tv to troche gorzej ale znosnie.
Bylbym zapomnial. W tym programie webtv masz tez wszystkie wyzej wymienione programy zapisane z ostatnich 7 dni, wiec jesli przegapisz swoj ulubiony serial to mozesz w 2 kliknieciach go obejrzec.
Pozdrowionka.
siemano
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

06 kwie 2010 22:04

Heh Tego typu zaztrzezenia w kontrakcie sa nielegalne. Wg. artykulu 211 UE, kazdy obywatel unii ma prawo do anteny satelitarnej. (to jest w kontrakcie czy w husorden?)

Zadzwon raz jeszcze i delikatnie zwroc uwage na EU-traktat z dnia 27.06.2001, artykul 211.

Mialem ten sam problem, pisemnie nakazali mi zdjac moja "nielegalna" antene. Pisemna odpowiedz ich mocno ostudzila.

Jak nie pomoze moge machac liscik po dunsku.
barneyg
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

08 kwie 2010 10:10

W podanym przez ciebie linku: http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/ ... 9796pl.pdf jest napisane:


Informacje przekazane przez składającego petycję wskazują, że sądy niemieckie dokonały
analizy faktów dotyczących rzeczonej sprawy i zrównoważyły przeciwstawne interesy
w oparciu o poszczególne elementy. Analiza ta, dotycząca w głównej mierze możliwości
odbierania przez składającego petycję pewnej liczby kanałów nadawanych z kraju
niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej, nie mogłaby usprawiedliwić działań
ze strony Komisji Europejskiej wobec ewentualnego naruszenia swobodnego przepływu na
rynku wewnętrznym.

Co oznacza ze Komisja Europejska akceptuje wyrok niemieckiego sadu.
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

08 kwie 2010 21:01

barneyg
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

09 kwie 2010 09:12

Zwróc uwage na sformuowania:

.....powinna w zasadzie być przyznana każdej osobie... - w zasadzie oznacza ze oczywiscie odstepstwa sa dopuszczalne


....Komisja przypomniała również, że ani zasada swobodnego przepływu usług, ani wolność
wyrażania opinii nie są bezwzględnie obowiązujące.... - to samo, nie sa bezwzglednie obowiazujace


....Dlatego całkowity zakaz, który zapisywany jest w niektórych niemieckich umowach najmu,
wydaje się stać w sprzeczności ... - wydaje sie

Cytowana przez ciebie wypowiedz Komisji Europejskiej to tylko wypowiedz bez zadnej mocy prawnej.
Komisja próbuje zinterpretowac swoje wlasne instrukcje ale "ubezpiecza sie" zwrotami typu: w zasadzie, nie jest bezwzglednie obowiazujace, wydaje sie.
Takich interpretacji jest tysiace a kiedy spóldzielnia zwróci sie do Komisji Europejskiej z prosba o interpretacje np. instrukcji o prawie wlasnosci prywatnej dostanie wyjasnienie które bedzie pozwalalo na zakaz umieszczania róznorodnych instalacji na nieruchomosciach nie bedacych wlasnoscia umieszczajacego.

W EU wszystko jest mozliwe, zakaz handlu krzywumi ogórkami takze jest opisany odpowiednimi derektywami :-)
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

12 kwie 2010 09:22

Nie mieszajmy do tego obcego kraju (Niemcy), gdzie lokalne prawa moga byc inne lub inaczej egzekwowane.

Odnosnie konkretnego problemy radze dalaczyc ten dokument do listu skierowanego do agencji. To im powinno skutecznie zamknac buzie :D
http://www.eu-oplysningen.dk/upload/app ... 51da01.pdf
barneyg
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: problem z telewizja

07 lip 2010 16:08

Polonia.dk, Telewizja Polska: Większość Polskich stacji ma swoje strony www oferujące oglądanie na nich treści jednocześnie lub z lekkim opóźnieniem puszczane są w TV, opłaca się to sms i gotowe, np. www.itvp.pl
uriel
Posty:68
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości