kontrakt

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
kontrakt

13 sty 2010 12:46

Witam serdecznie.Mam maly problem i nie bardzo wiem co robic.Wynajmujemy mieszkanie od 1.10.09.Wplacilismy miesieczna kaucje i czekamy na kontrakt juz czwarty miesiac i nic...Umowilismy sie z wlascicielka,ze mozemy wplacac czynsz na konto lub do reki.Wubralismy oczywiscie wplate na konto.Po miesiacu zrobila jazde,ze chce kase na reke bo za duzo jej odciagamy i jak sie nie podoba to mozemy sie wyprowadzic..A kontrakt,ktory gdzies utknal mamy sobie zalatwiac sami.W tym mieszkaniu mieszkal moj kolega,ktory nie mial takich problemow dlatego zgodzilem sie na wplate kaucji w ciemno.Proba rozmowy z ta pania tylko pogarsza sprawe.Nie wiem co robic...Odezwac sie i wyprowadzic czy siedziec cicho i mieszkac...Ale z drugiej strony musze miec rachunki w razie gdyby skat np.sie dopatrzyl...I kolko sie zamyka...
dariusz66
Posty:27
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

13 sty 2010 15:58

Skat to tylko wylacznie jej problem i to powinienes uzyc jako argument w dalszej dyskusji mowiac, ze masz w Skacie zamowiona wizyte w innej sprawie i przy okazji spytasz o konsekwencje skatowe zwiazane z brakiem kontraktu.Odnosze wrazenie, ze mieszkacie na czarno, depozyt pewnie juz nigdy nie odzyskacie, baba pewnie przepila wszystko :)
jamjurand
Posty:72
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

13 sty 2010 16:12

O zwrot kaucji sie nie boje.Problem w tym,ze jakakolwiek proba dyskusji na ten temat skonczy sie nasza eksmisja...Kontrakt podpisalem na wstepie,przez niewiedze tylko pierwsza strone.Po miesiau powiedziala,ze utknal gdzies po drodze i musze sam sie o to zatroszczyc.Nie mam pracy,zona jest na zasilku wiec nie moge tego zalatwic silowo tylko dyplomatycznie a ztym moze byc problem...Pozdrawiam...
dariusz66
Posty:27
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

13 sty 2010 16:22

http://209.85.129.132/search?q=cache:z9 ... clnk&gl=dk

wydrukuj nowy (link) , wypelnij z nia i wszystko bedzie zalatwione
jamjurand
Posty:72
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

13 sty 2010 16:34

Dziekuje ci.Mysle,ze to zalatwi sprawe.Pozdrawiam :)
dariusz66
Posty:27
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

21 sty 2010 16:04

Niestety nie wyszlo.Dzisiaj dostalismy kontrakt,byl wrzucony do skrzynki,na dodatek bez koperty,ksero...Kwota wynajmu jest zanizona o prawie 2 tys koron.I nie wiem co teraz robic.Udac,ze wszystko jest ok,placic i mieszkac czy powiedziec tej osobie co o tym mysle i szukac mieszkania...Mam pytanie jeszcze tak na marginesie.Komu moge to zglosic,o oszustwo jakby co...Jakis czas placilem przez poczte,mam dowody wplaty,a teraz musze dac kase w lape jezeli chce tu mieszkac...
dariusz66
Posty:27
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

21 sty 2010 16:21

Nie wiem skad zasilek dostajesz, jak z komuny to bedziesz kiedys musial pokazac tam kontrakt (w momencie okreslania twoich miesiecznych wydatkow) i wtedy moga byc komplikacje bo masz m.in. 2 tys. wiecej do dyspozycji (to moze byc argumentem w dyskusji z nia).Meldujac ja do skatu hmm...wylecisz i stracisz pewnie depozyt, o ktory jak pisales sie nie boisz.
jamjurand
Posty:72
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

22 sty 2010 00:25

Idz do LLO. Za 500 kr zajma sie sprawa.
Mam wrazenie, ze ta kobieta podnajmuje mieszkanie nie majac do tego prawa. Moze w ogole nie placi do spoldzielni, a Ty o tym nie wiesz i zdziwisz sie, jak zamki w drzwiach bede zmienione.
Jak cos pisz na PW.
Anna_pige
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:arhus

Re: kontrakt

22 sty 2010 00:54

No jeszcze przeciez nie ma sprawy, "baba" moze wynajmuje wlasnosciowe mieszkanie i nie chce placic podatku.
Jak wynajmuje umeblowane mieszkanie to czynsz moze tez podwyzszyc (bez wzgledu na wartosc mebli), jedynym problemem wg. podanych informacji to byl brak kontraktu, a pozniej kobinacje z zanizonym czynszem, co moze pozniej spowodowac problemy jezeli dostaja bistandhjælp.Zastanowcie sie czy wam sie oplaca przeprowadzac; majac kwity wplaty i "nowy" kontrakt macie ja przeciez w garsci.Wynajmujac od prywatnych musicie zawsze byc przygotowani na rozne proby przewalek(zwlaszcza na depozycie), tak samo jak wynajemcy musza uwazac na zniszczone i zagracone przez lokatorow mieszkania.
jamjurand
Posty:72
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kontrakt

22 sty 2010 23:10

Jest tak jak mowisz.Jezeli zaczne rozrabiac to wylecimy z mieszkania niestety.Problem w tym jak juz pisalem,ze na kontrakcie jest zanizony czynsz,kontrakt przez niewiedze podpisalem tylko na pierwszej i ostatniej stronie co bylo duzym bledemz mojej strony.Srodek mogla dowolnie wypisac i nikt niczego sie nie dopatrzy..A jakby jeszcze bylo malo to dostalem kserokopie...Mysle,na razie sie wstrzymam,a namieszam jej dopiero przy wyprowadzce..Mieszkanie bylo nieumeblowane i odnowione,dbamy o nie wiec nie bedzie miala sie do czego przyczepic...
dariusz66
Posty:27
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości