Gdzie szukac pomocy

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Gdzie szukac pomocy

30 cze 2011 08:20

Chodzi o to,ze teraz gdzie obecnie mieszkamy jest za za maly metraz wg standardów dunskich,więc musimy zmienic mieszkanie.Ale problem w tym,ze tylko mąż pracuje,a ja obecnie nie i nie stac nas aby placic co miesiąc 5 tys za wynajem. A mieszkanie dla 4 osób zaczyna sie wlasnie w tych granicach. No i pytanie brzmi...gdzie powinniśmy sie udac zeby jasno i klarownie wytlumaczyc "pani za biurkiem" ze po prostu nie stac nas na zmiane na większe...i co mozemy zrobic...czy moze jest mozliwosc dofinansowania. Mamy tak po prostu pojsc do miejscowej komuny? Nie jestesmy z tych osób,ktore chcą naciągnąc Panstwo na jaką kolwiek "bezpodstawną wg NICH" pomoc.Ale jestesmy bez wyjscia i musimy szukac innego lokalu. Dlatego chcialabym wiedziec w jakie miejsce mam uderzyc najpierw, zeby nie zrobili z nas nieudaczników i takich,ktorzy potrafią tylko korzystac z "dobroci" Państwa.
magda1164
Posty:19
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Gdzie szukac pomocy

30 cze 2011 23:55

Mozesz napisac jeszcze raz. O co chodzi?
Dlaczego nagle pojawiaja sie dunskie standardy?
anne
Posty:91
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Gdzie szukac pomocy

01 lip 2011 09:14

Wydaje mi sie,ze wszystko zrozumiale napisalam:) Ale ok...jeszcze raz..Pisząc duńskie standardy mialam na mysli to,ze ten lokal w jakim obecnie przebywamy jest wg"tychze standardów" za maly dla 4 osób! Nam to nie przeszkadza.Wystarczyloby to co mamy...ale są tu okreslone prawa i bez nich ani rusz. Ale to nie bylo zadane przeze mnie pytanie bo jest najmniej wazne..pytanie brzmialo gdzie w takim razie zglosic sie o większe mieszkanie skoro nie mamy na to funduszy. Wynajem większego niesie za sobą wieksze koszta! I tylko odpowiedz na to ostatnie pytanie mnie interesuje!
magda1164
Posty:19
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Gdzie szukac pomocy

01 lip 2011 13:09

Jesli maz jest jedynym zywiecielem rodziny, jestem pewien, ze przysluguje Wam dodatek mieszkaniowy, tzw. boligsikring. Zalatwia sie to w borgerservice. Wtedy byloby Was, jak sadze, stac na wieksze mieszkanie.
Z metrazem nie poradzisz, takie przepisy. Znam sytuacje, gdzie czlowiek dostal 2 tygodnie na wyprowadzke, wlasnie dlatego, ze w mieszkaniu bylo zameldowane wiecej osob niz pozwalal na to metraz.
Socjopatia - zaburzenie osobowości podobne do psychopatii, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm moralnych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.
socjopata
Posty:161
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:stolyca

Re: Gdzie szukac pomocy

01 lip 2011 13:33

Panie "socjopato" :)
Bardzo dziękuję za odpowiedz! Wlasnie o to mi chodzilo...gdzie mam najpierw uderzyc! Nam na szczęscie nie wyznaczyli terminu na znalezienie domu ale to nie zwalnia Nas z obowiązku. Dziękuję raz jeszcze.
Magdalena
magda1164
Posty:19
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Gdzie szukac pomocy

01 lip 2011 19:58

Nigdzie nie masz "uderzac".

W Danii jest wolny rynek mieszkaniowy, sami znajdujecie sobie mieszkanie, które wam odpowiada i na które was stac, dolicz do czynszu ewnt. boligsikring i po prostu szukaj na wlasna reke.
Komuna zabezpiecza mieszkanie w specjalnych przypadkach - rodzinne tragedie, osoby ze statusem uchodzców, inwalidzi itd.

A w waszym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie poszukac samemu.
Zapisac sie do kilku spódzielni, szukac na rynku prywatnym, ogloszenia w gazetach, znalezc jakis dodatkowy dochód itp itd mozliwosci jest mnóstwo.

Powodzenia !
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Gdzie szukac pomocy

01 lip 2011 20:45

Co do powyzszej odpowiedzi pani/pana niammniam to pozostawie bez komentarza! Chyba ktos powinien nauczyc sie czytac ze zrozumieniem! A swoje mądrości i "dobre" rady schowac glęboko w kieszeń! Dziękuję za takie odpowiedzi!
magda1164
Posty:19
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Gdzie szukac pomocy

01 lip 2011 21:31

Nie rozumiem o co sie obrazasz Zadalas pytanie - gdzie uderzyc i odpowiedz jest - nigdzie.
masz mozliwosc starania sie o boligsikring - jak znajdziesz inne mieszkanie i bedziesz wiedziala jaki jest czynsz.
Nie ma innej mozliwosci. I obrazasz sie za to ze ktos pisze prawde?
Wolisz mile klamstewka i uzalania sie niz prawde?
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Gdzie szukac pomocy

01 lip 2011 22:24

Ani sie nie obrazam ani nie uzalam tylko oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie teksty typu...poszukaj dodatkowego żródla dochodu i dzialaj na wlasną rękę,mozliwosci jest wiele! Chyba nie sądzisz,ze siedzimy z zalozonymi rękami i czekamy na manne z nieba. I zaznaczam raz jeszcze ,ze interesują mnie tylko konkrety...na które zresztą juz uzyskalam odpowiedz!
magda1164
Posty:19
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości