Sąsiad zalał mi mieszkanie

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Sąsiad zalał mi mieszkanie

06 lut 2012 16:31

Witam! Tak ja w tytule, sąsiad zalał mi mieszkanie. Woda z sufitu leciała jak z kranu prosto na lodówkę i kuchenkę. W niektórych miejscach na ścianie odeszła tapeta i stan podłogi się pogorszył. Ja nie mam ubezpieczenia na dom. Czy możecie mi napisac na jaką pomoc mogę liczyc? Mam małe dziecko i obawiam się że po tym zdarzeniu pojawi się grzyb, który może mu zaszkodzic. Proszę o rady.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
nicolas16
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Sąsiad zalał mi mieszkanie

07 lut 2012 21:56

Mieszkanie wlasnosciowe? Spóldzielcze? Prywatnie wynajmowane?
Porozmawiaj z tym z góry moze on ma ubezpieczenie ?
A jutro ubezpiecz mieszkanie. Nie odkladaj na pojutrze albo licz sie z tym ze sam placisz za ewentualne szkody.
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Sąsiad zalał mi mieszkanie

08 lut 2012 11:04

Jesli mieszkasz w wynajetym mieszkaniu w ktorym nastapilo zalanie woda, wtedy twoj Landlord ma obowiazek doprowadzic mieszkanie do stanu jaki byl przed wypadkiem. Tj. ma przyklad odsuszyc mieszkanie, i zapewnic aby ewt. grzyb sie nie pojawil lub nie rozrastral. Pamietaj, jesli mieszkanie nie nadaje sie do zamieszkania z powodu wypadku, masz prawo wypowiedziec kontrakt.

Pamietaj! Jesli mieszkasz w wynajetym mieszkaniu i masz ubezpieczenie, obejmuje ono przewaznie tylko twoje przedmioty ruchome. Naprawa mieszkania np. odnawianie podlog po zalaniu mieszkania lub po grzybie, jest problemem twojego Landrorda.

Jesli masz jakies watpliwosci, mozesz sie ze mna skontaktowac.

Pozdrawiam
Dominika Prokop
DominikaADVEST
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości