Zakup domu w Danii za gotówkę.

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Zakup domu w Danii za gotówkę.

22 wrz 2012 13:05

Witam, czy ktoś może mi pomoc i napisać jak wygląda sprawa zakupu domu w Danii za gotówkę. Czy potrzebne są jakieś dokumenty potwierdzające pochodzenie pieniędzy? Jest to kwota, którą zbieraliśmy na dom w Polsce przez wiele lat i nie bardzo wiem jak można by to ewentualnie udokumentować bo nie jest to kredyt ani spadek itp...
Kolejne pytanie jeśli mąż prowadzi działalność gosp w Polsce i pracuje w Danii jako podwykonawca duńskiej firmy, czy powinniśmy zakupić dom na firmę czy jako osoby prywatne? Czy w ogóle istnieje taka opcja wyboru, a jeśli tak to która jest lepsza...?
Mam mętlik w głowie, ale liczę, że może ktoś z forum posiada wiedzę na ten temat?
Pozdrawiam.
AgnieszkaJ
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakup domu w Danii za gotówkę.

23 wrz 2012 10:49

Wzbudzisz liczne podejrzenia placac duza gotowka, musisz wiec miec przygotowana dokumentacje.Przewozenie wiekszej gotowki przez granice musi byc zgloszone celnikom.
Jest tez obowiazek wytlumaczenia skad pochodza pieniadze przy placeniu gotowka rachunkow powyzej 10000 kr (jednak nie kazda firma/sklep/urzad ma czas czy ochote o to pytac).
Nikt prywatny w Danii nie kupuje nieruchomosci za gotowke, bo to ze wzgledow podatkowych jest zupelnie nierozsadne.

Wszystkie te wymagania EU maja zapobiec praniu pieniedzy i finansowaniu teroryzmu.
restore
Posty:84
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakup domu w Danii za gotówkę.

25 wrz 2012 14:39

Dziękuję za odpowiedź. Tak, tej podejrzliwości właśnie się obawiam....z drugiej jednak strony nie zamierzam jeździć z taka gotówką i w grę wchodzi jedynie przelew pieniędzy na konto właściciela domu. Pieniądze były zbierana i sumiennie odkładane na lokaty i konta przez 10 lat i nie mam możliwości udokumentowania wpływu każdego 100zł :) co jest rzeczą oczywistą. Nie będziemy również obarczać się kredytem na 10-20 lat tylko dlatego ze ktoś nam nie ufa...myślę że bardziej podejrzane było by gdybyśmy taki kredyt wzięli i np spłacili po roku...

"Nikt prywatny w Danii nie kupuje nieruchomosci za gotowke, bo to ze wzgledow podatkowych jest zupelnie nierozsadne".

Czy jest jakiś specjalny podatek dla tych, którzy kupują dom za gotówkę? przyznam szczerze zgłupiałam....zawsze wydawało mi się że podatek jest jeden tylko biorąc kredyt jest on dołączany do kwoty kredytu i przy spłatach się go tak nie odczuwa.
Dodam, że szukamy domu do remontu, taniego, a nie willi za 3 miliony koron :)
Jeśli ktoś się spotkał z zakupem domu w Danii za gotówkę ( niekoniecznie przez Polaka) to będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam.
AgnieszkaJ
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zakup domu w Danii za gotówkę.

20 mar 2015 09:54

Jesli pechowcow w niektorych (nieciekawych z reguly) komunach jest za malo to "inni" moga takie mieszkanie wynajac i zamieszkac w miedzynarodowym orientalnym srodowisku :) . Nie ma zadnej roznicy w doplatach, swiadczeniach itp. natomiast jezeli zamieszkasz u jakiegos prywatnego, malego wynajemcy to
SEEQ
maddison2
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości