Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

02 kwie 2008 07:28

Witam,

Aby zapisać się do Spółdzielni Mieszkaniowej (SM) typu AAB, FSB itp. musimy skorzystać z biura BoligButikken. Może są również inne biura, które prowadzą zapisy do SM ale ja ich nie znam. Generalnie nie ma co chodzić po SM ponieważ ludzie tam pracujący i tak odeślą Was to BoligButikken.

BoligButikken w Kopenhadze mieści się w budynku stacji głównej (Kbh H) nad pocztą.

http://www.byttebolig.dk
http://www.boligbutikken.info

Ciężko określić ile czeka się na mieszkanie (od 6 miesięcy do ponad 20 lat). Wszystko zależy od dzielnicy, ceny i liczby chętnych.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

05 kwie 2008 11:04

Hej,
Chciałabym się zapytać, czy moge się zapisać do listy oczekujących na mieszkanie w czasie oczekiwania decyzji na pobyt? już 4msc czekam na pozwolenie na pobyt i nic, a jestem tu i chciałabym poczynic jakies kroki, płacę podatek i nic, nawet nie chca mi dać ubezpieczenia odsyłają mnie z jednego biura do drugiego, aj dużo by tu pisać a tylko się denerwuje. Pozdrawiam!
magjusss
Posty:50
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Klingon
Posty:26
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

05 kwie 2008 20:24

Aby zapisać się do SM potrzebny jest CPR.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:
Awatar użytkownika
slaww
Posty:103
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

09 maja 2008 19:34

Witaj Slaww!
Ja czekam od listopada na te pozwolenia, ale w tym czasie zmieniałem dwa razy pracę.
Obecną zacząłem dwa miesiące temu i też w tym czasie wysłany został AR8.
Z tego co wiem, mają w obowiązku załatwić to w ciągu trzech miesięcy, ale czy można ich pogonić taką skargą, pisząc że to się już wlecze od listopada?
Jeżeli tak, to czy mógłbyś proszę taki list opublikować na Polonii?..... posłuży on wszystkim którzy czekają na te dla nas jakże ważne dokumenty bez których nic nie można zrobić.
pomocy! pilnie szukam mieszkania w Skaevinge do 7000tys
Awatar użytkownika
wrobert11
Posty:34
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Skaevinge

Re: Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

09 maja 2008 19:50

Tutaj liczy się kiedy złożyłeś drugie podanie, ze względu na zmienioną pracę. Więc czekasz dopiero 2 miesiące, a oni rzeczywiście mają 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku. Na razie pozostaje Ci dzwonić powiedzmy co tydzień i pytać się co i jak. Dopiero po 3 miesiącach możesz złożyć skargę. Z autopsji wiem, że się bardzo opłaca. Ja nawet nie zdążyłem napisać skargi, a już dostałem papiery. Po prostu poszedłem do nich w piątek i powiedziałem że chce złożyć skargę i żeby podali mi adres gdzie tą skargę mogę złożyć. W piątek byłem, w poniedziałek wydrukowali decyzję a we wtorek już ją miałem. Czyli już nawet poinformowanie ich, że chce się złożyć skargę działa na nich mobilizująco.
A skargę można napisać również po angielsku.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

10 maja 2008 11:22

Oczywiscie, moge napisac wzor skargi. Jednak skarga zawsze powinna zawierac jakies konkretne dane o sytuacji - zatrudnienie, czas oczekiwania itd.

Skarge rownie dobrze mozna wyslac mailem, adres w linku powyzej.

Teoretycznie mozna ja zlozyc po uplywie ponad 2 miesiecy. Tak mi powiedzial kiedys pewien pracownik centrum imigracyjnego - choc czas oczekiwania zalezy od ilosci przerabianych przez nich podan w danym momencie.

Jezeli jest zapotrzebowanie na tresc skargi po dunsku na urzad imigracyjny (szablonowo) moge to napisac. Ale moze faktycznie sproboj ich tylko postraszyc napisaniem skargi.
Awatar użytkownika
slaww
Posty:103
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: Spóldzilnie mieszkaniowe - gdzie się zapisać

11 cze 2008 20:28

http://www.kab-bolig.dk/ adres spoldzielni w kopenhadze maja mieszkania wszedzie rocznie to kosztuje 130 dkk ale ostatnio polaczyli sie z AKB razem rocznie wychodzi 225 dkk czas oczekiwania rozny w zaleznosci miejsca i wielkosci mieszkania jego typu.Na tej stronce mozna wszystko zrobic internetowo.Pozdrawiam
ghost
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 402 gości