nietrafione mieszkanie

Dyskusje na tematy mieszkaniowe w DK, BEZ OGŁOSZEŃ!!!
nietrafione mieszkanie

01 sty 2009 17:18

Witam

Mam pytanie?
Może ktoś orentuje się w temacie i podpowie mi czy jest możliwe złożenie skargi w komunie na stary kontrakt mieszkaniowy.
Otóż, 01.05.07 roku wynająłem mieszkanie od murzyna, który usiłował sprzedać to lokum bezskutecznie. Mieszkałem tam do 15.06.08. czynsz był 6000 + opłaty. w kontrakcie napisano 60m kw, jednak mieszkanie nie przekraczało 45m kw. czy teraz mogę zwrócić sie do komuny o rozpatrzenie wysokości czynszu (teraz wrocilem z polski).
Druga sprawa to że murzynek nie oddał depozytu 12000 dk, umotywował to tym że zniszczyliśmy mu podłogę w kuchni + blat na szfce( podszedł do szafki podniósł blat i powiedział ze ten blat jest urwany, a blat nie był przykręcony - sprytna półapka).ćzy możliwe jest po półrocznej przerwie dociekanie swoich praw?
za odpowiedzi dziekuję
petri
Posty:10
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: nietrafione mieszkanie

01 sty 2009 21:31

Zawsze warto spróbować. Ważne czy miałeś w umowie podany metraż mieszkania jaki wynajmujesz - bo być może miałeś dopisaną jakąś piwnicę albo garaż i stąd te 60m2 - jeżeli nie to sprawa jest do wygrania, chociaż pewnie będą się pytać dlaczego tak późno przychodzisz... Ja taką sprawę załatwiałem przez: LEJERNES LO Vester Volgade 9 sal 1 1552 København. Opłata za przyjęcie sprawy i reprezentowanie Cię w Huslejenævnet to 600kr potem 300kr za sprawę..... ciągnie się to dosyć długo, ale można wszystko odzyskać co się niesłusznie zapłaciło. Oczywiście musisz mieć w ręku wszelkie papierki.... kwity faktycznych wpłat, umowę itd...Trochę gorzej z depozytem, ale w umowie powinna być klauzula za co płacisz odchodząc z mieszkania... zawsze masz argument. że cię właściciel oszukał nie informując o wszystkim co pisze albo czego nie zapisał w dokumencie, zresztą w biurze LLO miłe dziewczyny poinformują cię o wszystkim co i jak masz załatwić.... Powodzenia
Tomaszek
Posty:22
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Farum/obecnie Polska

Re: nietrafione mieszkanie

03 sty 2009 16:25

ok. dzieki za rade i pomoc

petri
petri
Posty:10
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: nietrafione mieszkanie

05 sty 2009 03:06

Pogadaj najpierw z wlascicielem i go postrasz bo pewnie w dodatku nie zaplacil podatku od tych pieniedzy ktøre od ciebie dostal. Ok. ma czas bo zeznanie podatkowe dopiero w maju ale jak sie wystraszy ze go do skatu podasz to moze zwrøci chociaz depozyt.
Powodzenia i zrøb sobie pare kopii tego kontraktu tak na wszelki wypadek
Apolonia
Posty:32
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości